עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
בתוכנית בית ספר גולומב יש ביקוש לעשות בלוג בנושא מנהיגות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מרטין לותר קינג בתור מנהיג

05/03/2013 09:10
ארתור
מנהיגים ומנהיגות
מרטין לותר קינג נולד ב15- בינואר 1929 ונפתר בשנת 1968 ב-4 באפריל במדינת ג'וֹרְגְ'יָה שנמצאת בדרום ארה"ב.

מרטין לותר קינג היה אמיץ ויצא כנגד הגזענות בארה"ב בנוסף לכך הוא היה בעל כריזמה רבה ושיכנה שחורים רבים להצטרף אליו במלחמתו בגזענות הלבנים באהר"ב.

הוא למד באוניברסיטה: סוֹצְיוֹלוֹגְיָה ותֵיאוֹלוֹגְיָה (מדע הדתות), וקיבל תואר דוקטור. בשנת 1954 התמנה לכומר במדינת אָלָבָּאמָה, גם היא בדרום ארה"ב.

מרטין לותר קינג החליט להקדיש את חייו למאבק למען שוויון זכויות לשחורים בארה"ב. בשנת 1957 הוא ייסד, ביחד עם כמרים נוספים, את הוועידה למנהיגות נוצרית דרומית . (SCLC) הוא עמד בראש ארגון זה עד מותו. הוועידה ארגנה צעדות בעד זכויות הצבעה לשחורים ובעד ביטול ההפרדה הגזעית. בהפגנה, שארגנה הוועידה בקיץ 1963, בהשתתפות של 250,000 מפגינים, נשא מרטין לותר קינג את אחד הנאומים המפורסמים בהיסטוריה, שנקרא: "יש לי חלום*" גישתו של מרטין לותר קינג הייתה של מאבק לא אלים. כדי ללמוד על כך, הוא יצא לסיור בהודו ולמד שם על גישתו של מָהַטְמָה גַנְדִי: מאבק ללא אלימות. במשך שנות פעילותו הוא נעצר ונכלא מספר פעמים.

מאבק השחורים בארה"ב השיג תוצאות רבות. למשל, ביולי 1964 נחקק החוק לזכויות האזרח, אשר אוסר כל אפליה במקומות ציבוריים. ובאותה השנה זכה מרטין לותר קינג בפרס נובל לשלום.

בשנת 1968 נסע ללמדינת טֶנֶסִי (בדרום ארה"ב) על מנת לתמוך בעובדי המדינה ונרצח שמה על במרפסת בית-מלון אשר היה שם.

I have a dream*

המידע הבאה נלקח מ: http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=17050
ארתוראילן
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: